,,Balul bobocilor” la liceul ,,Ion Borcea”

Maine, vineri 20 mai, incepind cu orele 15, Casa de Cultura gazduieste ,,BALUL BOBOCILOR” de la Liceul ,,Ion Borcea” din Buhusi. Intrarea in sala de spectacol se face cu jumatate de ora inaintea show-ului.Vor participa elevii din cele cinci clase a IX-a.  Tema balului din acest an este ,,Celebrități”. Bobocii si boboacele vor trebui sa treaca prin ,,furcile caudine” a celor trei probe, respectiv:

  1. Defilare
  2. Probă de talent
  3. Probă de dans

Prof. Daniela MIHAI, in calitate de profesor organizator, ne-a spus ca ,,Între aceste probe, elevii liceului nostru au momente artistice diverse: dans, cantece, teatru. De asemenea, am integrat in spectacol, cateva activitati prevazute in proiectul Unicef, aflat in desfasurare ( Noi vrem P.A.C.E.- prietenie, adevar,cunoastere, emotie), precum:

  • Bobocii se imbraca de la  P(a)rada – parada costumelor din materiale reciclabile.
  • Clubul de teatru – scurte scenete interpretate de elevii trupei Fabulous
  • Bobocii se fac auziti prin muzica– elevii nostri interpreteaza cantece atat din repertoriul popular cat si din cel modern”

Ca element de noutate, publicul va putea vota pentr favoritii lor astfel:

aici   Miss Popularitate 

aici  Mister Popularitate.

Recommended For You